Sağlıklı bir yaşam için evlenmek istiyorum!

Daha uzun bir ömür yaşamak ister misiniz? Düzenli bir hayatınız olsa mesela? Sağlıklı bir yaşam sürseniz? Zararlı alışkanlıklarınızı en aza indirseniz ve ömür boyu yalnız kalmak gibi bir derdiniz olmasa? Böyle bir hayat size de cazip geliyorsa eğer, evlenmek istiyorum demenizin tam zamanı. Çünkü evlilik, yalnızca toplumun özendirdiği ve onayladığı bir ilişki türü değildir. Aynı zamanda sağlıklı ve uzun bir ömür sürmenin de sırrıdır.

Evlilik, her şeyden önce sağlık için faydalıdır. Evli bireyler daha düzenli bir hayat yaşamaya başlarlar. Daha az hazır yemek tüketir, daha sağlıklı ve organik beslenirler. Yemek saatleri ve uyku saatleri belirlidir. Böyle bir düzen, kişinin daha az hastalanmasını sağlar. Hastalanmanız durumunda ise, evde size anneniz ya da babanız gibi bakacak güvenilir bir ortağınız var demektir. Bu sebeple evli insanlar daha az hastalanır ve daha sağlıklı yaşar.

Yapılan araştırmalara göre, evli olmayan insanlar, evli olanlara kıyasla iki kat daha fazla ölüm riski taşırlar. Bunun en önemli sebebi, evli insanlar bekarlara göre artık daha sorumluluk sahibi davranmaya başlarlar. Gereksiz risk almaz, kendilerini tehlikeden korumaya gayret ederler. Artık yalnızca kendilerinden değil, ailelerinden de sorumludurlar çünkü. Onlara ihtiyaç duyan birilerinin varlığı, daha az risk taşıyan kararlar almalarını sağlar, hata yapmalarını engeller.

Dahası, evli çiftler bekarlara kıyasla daha az alkol, sigara ve uyuşturucu kullanır. Evlenmek istiyorum diyen birinin bu zararlı davranışları en aza indirmek için önemli bir sebebi vardır artık, o da kuracağı ailenin iyiliğidir. Yaşlanan çiftler de birbirlerine baktıkları sürece daha uzun yaşayacaklardır. Yaşlandıkça insanlar yalnızlaşır, evde bir ses seda ararlar. Eşler birbirlerine ömür boyu yoldaşlık ederek yalnızlıklarını giderirler.

Yukarıda anlatılanlar, evliliğin yalnızca daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için sağladığı faydalar. Evlenmenin hayatımızın diğer alanlarına olan faydaları saymakla bitmez. Eğer siz de etrafınızdaki bekar ve yalnız arkadaşlarınızdan daha uzun, daha sağlıklı ve mutlu bir ömür sürmek istiyorsanız, evlenmek istiyorum demenizin tam zamanı.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s